Psyche & Soma Strona Główna Psyche & Soma
KOBIECE FORUM NIE TYLKO DLA KOBIET :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
pęknięta żyła?
Autor Wiadomość
imbir 
Oficjalny "Psycho Somek"

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 31 Marzec 2009, 20:44   pęknięta żyła?

Juz pare razy mi sie cos taiego zdarzylo i cos mi sie wydaje ze pisalam o tym na forum pare lat temu ale nie umiem znalezc.

Wrocilam dzisiaj z fitnessu i keidy sie przebieralam zobaczylam na udzie cos w rodzaju duzego siniaka, kolor ma to-to ciemnobordowy, jak sie przycisnie to troche boli ale nieszczegolnie. I teraz nie wiem, bo nie uderzylam sie w to miejsce na pewno, przed wyjsciem nic tam nie mialam, nikt mnie nie kopnął ;-) i po prostu tak samo z siebie sie pojawilo, poza tym kolor ma taki niezle krwisty.

Jak bylam kiedys na obozie sportowym to siatkarkom pękały zyly od treningu, ale robily im sie takie male wylewy tylko, a trening byl morderczy: moje zajecia dzisiaj to fitball, wiec nic szczegolnego.
Myslicie ze to moze byc peknieta zyla, cyz tylko moje zacmienie umyslu i wielki siniak? Powinnam sie martwic? Mozna temu jakos zapobiec?

Twinkle 
Moderator

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 31 Marzec 2009, 20:49   

witamina K + wit C na uszczelnienie naczyn, ale wiesz co sprawdzilabym to. MOze masz poprostu takie zyly ale nie byloby to zbyt pocieszajce.

mała mi 
Oficjalny "Psycho Somek"

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 1 Kwiecień 2009, 09:59   

Imbirek to było w topiku o żylakach ;)
Moje odczucia są takie, że jak pęka żyła to piecze w tym momencie, ale może to być subiektywne odczucie może. Tak jak pisałam w topiku o żylakach wit. C i rutyna na uszczelnienie żył, ale to by trzeba było dużo tego brać. Można też kupić wit. C w kroplach i na rękę z balsamem i wcierać w te miejsca gdzie ma się tendencję do pękania żył, pajączków itp. Moja mama tak ma, że mocniej się ją dotknie i już siniak. Wygląda jakby była bita :roll: Tak czy siak można pójść do naczyniowca, żeby Cię obejrzał.

imbir 
Oficjalny "Psycho Somek"

Wysłany: 1 Kwiecień 2009, 10:03   

Dzięki.
Po prostu jak będę u lekarza następnym razem to się dopytam. A na razie witaminka C :)

alizz 
Oficjalny "Psycho Somek"

Pomogła: 5 razy

Wysłany: 27 Czerwiec 2013, 09:39   

nie wiem gdzie napisać, więc napiszę tu.
pojawia mi się coraz więcej takich cienkich żyłek na udach, mam doła z tym :( moja mama ma bardzo oszpedzone nogi przez to. co robić? jak zapobiegać? oprócz unikania gorących kąpieli, można jakoś wewnętrznie?

mała mi 
Oficjalny "Psycho Somek"

Wysłany: 27 Czerwiec 2013, 09:43   

można brać leki wzmacniające naczynia z kasztanowcem głównie, na tym poziomie powinno wystarczyć
można też kupić najtańszą witaminę C w kroplach i jak wcierasz balsam w nogi to wykroplić na balsam na dłoni i wetrzeć w nogi parę kropel regularnie, bardzo wzmacnia naczynia
niektórzy biorą rutinoscorbin ze względu na rutynę, ale wg lekarza u którego ja bywałam to trzeba byłoby jakąś kosmiczną ilość brać, żeby to coś dało
jeszcze w kwestii kąpieli to dla nóg za gorąca jest każda kąpiel, która powoduje zaróżowienie skóry

alizz 
Oficjalny "Psycho Somek"

Pomogła: 5 razy

Wysłany: 27 Czerwiec 2013, 09:45   

czyli po prostu przestawić się na ciepły prysznic? obczaję coś w aptece z tym kasztanowcem :roll:

mała mi 
Oficjalny "Psycho Somek"

Wysłany: 27 Czerwiec 2013, 09:49   

dla nóg na pewno lepiej, chyba, że chcesz posiedzieć w letniej wodzie i nogi potrzymać wyżej oparte na brzegu wanny :)
produktów z kasztanowcem (tabletki, żele, maści) jest zatrzęsienie, wydaje mi się, że tak na początku to wystarczy najtańszy produkt, byle stosowany systematycznie
i warto do tej wit. C dodawanej do balsamu się przyzwyczaić

imbir 
Oficjalny "Psycho Somek"

Wysłany: 27 Czerwiec 2013, 09:53   

też to mam i postanowiłam się tym nie przejmować :roll: w sumie moja mama ma po prostu żylaki, pajączki przy tym to żaden problem.

ale chyba kupie sobie takie kropelki juvit i będę smarować do balsamu ;) bo z kąpieli nie zrezygnuję

mała mi 
Oficjalny "Psycho Somek"

Wysłany: 27 Czerwiec 2013, 09:57   

ja też mam problemy żylne, moja mama żylaki i też raz na jakiś czas zalegnę w wannie, zalegałabym częściej, ale teraz nie mam czasu i mam do dupy wannę :P
wit. C podawana w ten sposób lepiej wzmacnia żyły niż doustna, więc warto :)
w postaci skrajnej można takie pajączki załatwić skleroterapią, ale jak się ma tendencję to się pojawią w innym miejscu :roll:

Odpowiedz do tematu